פצעים


פצעים, חתכים ושריטות הינן מכלול של פגיעות אשר יכולות להיות שטחיות ולפגום ברקמת העור או עמוקות ולפגום ברקמות שמתחת לפני העור כגון כלי דם, עצבים, שרירים, גידים, עצמות ועוד.  יכולים להיגרם ממגוון רחב של חפצים חדים, שריטות בעלי חיים, נשיכות בעלי חיים ועוד.

כאשר הפגיעות שטחיות ישנו צורך בחיטוי המקום באמצעות מים וסבון, מריחת משחה מחטאת וכיסוי החתך באמצעות תחבושת או פלסטר.

כאשר הפגיעות עמוקות יותר ישנו צורך בתפרים או הדבקה על מנת לקרב את שולי החתך ולאפשר החלמה של הרקמות, להקטין את הדימום, להפחית הצטלקות ולמנוע הידבקות בזיהומים.

כאשר פגיעות נוצרות עקב בעלי חיים או חפצים מזוהמים או חלודים יש צורך בזריקת טטנוס על מנת למנוע זיהום מקומי או מערכתי.

 

טיפול טבעי

מטרת הטיפול היא זירוז וקידום ריפוי הרקמות הפגועות.

 

צמחי מרפא שיכולים לסייע

1.     סימפיטיון (Symphytum officinalis) אשר מכיל חומר בשם אלנתואין המזרז ריפוי רקמות

2.     קיפודנית (Echinacea spp) הידועה בפעילות נוגדת זיהום ובפעילות המטיבה עם העור

3.     ספלילה (Centella asiatica) המזרזת את תהליך יצירת הקולגן באזור הפצוע ומונעת את היווצרות הדלקת.

4.     מיצוי המימי של פטריית ריישי (Ganoderma lucidum) והנגזרת הפוליסכרידית של הפטריה בנטילה פנימית ובשימוש חיצוני בהאצת ריפוי פצעים הודות לפעילות נוגדת חמצון, שימור התפקוד המיטוכונדריאלי ושיפור שרידות פיברובלסטים (תאים שבונים קולגן ואלסטין)

5.     ציפורני חתול (Calendula officinalis)

6.     כורכום (Curcuma longa)

7.     שרף מור (Commiphora molmol)

8.     שמנים אתריים לבנדר, קמומיל ועץ התה.

 

 

שפתיים יבשות

לצד מגמת ההתקררות והצינון של ימי החורף, אחת מהתופעות, היא יובש בשפתיים.

העור שלנו ובמיוחד השפתיים, האיבר הרגיש ביותר בפנים( לא מכילה בלוטות שומן וזיעה) מגיבים בקלות לשינויי מזג האוויר. ונוטות להתייבש באופן מהיר.

אחרי היובש מגיעים סדקים, קרעים ואפילו דימום שיכולים לגרום לכאבים מיותרים.

מהו הטיפול הטבעי

הטעות הכי נפוצה היא להרטיב עם הלשון

אחת הטעויות הנפוצות שרובנו עושים כאשר השפתיים שלנו יבשות, זה ללקק אותן באמצעות הלשון ולהעניק להן מעט לחות מהרוק. פעולה זו אולי מעניקה כמה שניות של הקלה, אבל דווקא היא מחמירה את המצב. כאשר אנו מעבירים את הלשון שלנו על השפתיים, אנחנו פוגעים בשכבת העור הדקה, המכסה את השפתיים. זהו מעגל שלא ניתן לעצור כאשר אנו משאירים רוק על השפתיים - היובש מתגבר ומוביל לשפתיים סדוקות, פצועות וכואבות.

שתו מים והרבה

שתיה מרובה של מים מסייעת בפעולות רבות בגופנו, בין היתרונות של השתייה היא בהתמודדות עם יובש בשפתיים. באופן אוטומטי כאשר הגוף מאבד נוזלים העור מתייבש, לכן - התייבשות כללית, היא הגורם הראשון להתייבשות של השפתיים. הקפידו על שתייה מרובה של מים כאשר עור השפתיים יבש ובכך תמנעו החמרה של המצב.

 

הקפידו על תזונה נכונה

העור והשפתיים שלנו מושפעים באופן ישיר מהתזונה שאנחנו צורכים ביומיום. הקפידו על תזונה נכונה, אשר מכילה וויטמינים ומינרלים רבים, בניהם וויטמין B וויטמין E, אשר נמצאים בפירות וירקות, ומסייע לשמירה על השפתיים והתחדשות העור.

תרופת סבתא

בכל בית ניתן למצוא את המרכיבים אשר יכולים לסייע לכם לשמור על שפתיים בריאות ובמקרה של יובש, יכולים להעניק לחות לשפתיים ולמנוע כאבים מיותרים. כל מה שצריך לעשות זה לערבב שמן זית ודבש, למרוח את השפתיים לפחות פעמיים ביום ולהמתין מספר דקות לפני ששוטפים אותן. שמן הזית והדבש מכילים וויטמינים ומינרליים אשר מזרזים את תהליך ההחלמה של שפתיים יבשות ומעניקים לחות לעור.

 

השתמשו בתכשיר ייעודי

ישנם משחות ושפתוני לחות רבים הנמצאים במדפי הפארם אשר יכולים לסייע לכם להילחם ביובש בשפתיים. כאשר ניגשים לקנות את המוצר שיסייע לכם, שימו לב כי ניתן להשתמש בו לעיתים תכופות. יתר על כן, חשוב לשים לב כי המוצר שאתם קונים מכיל אוריאה.

האוריאה מסייעת להתחדשות העור ועוזרת בהרגעת העור. חלק מהתכשירים מכילים מנטול וקמפור, אשר מרגיעים את הגירוי בשפתיים ונותנים אפקט של קירור העור באופן מידי.     רחצה בים

     רחצה בים מחדירה לגוף מינרלים, מים וחומרים נוספים החיוניים לבריאות העור (החומרים במיים שאנו מתקלחים איתם מגיעים למחזור הדם כמו ששתינו אותם)

      לפחות פעמיים בשבוע נסו לשהות 5-10 דקות במי ים אברהם מור קצב

נטורופת והרבליסט קליני


 

logo בניית אתרים