פרוביוטיקה

אוכלוסיית חיידקי המעיים מכילים טרילוני חיידקים חלקם מקדמי בריאות (הטובים) וחלקם מחוללי דלקת ומחלות (הרעים), שם המשחק והמטרה היא לשמור על איזון המשתנה כל יום בהתאם לחיידקים שנחשפנו אליהם ותרופות שלקחנו, לטובת החבר'ה הטובים.


המעיים לא רק מעכלים מזון, אלא בית למערכת עצבים שניה שמתקשרת עם המוח (דרך עצב הוואגוס) ומשפיעה על ייצור הורמונים (קורטיזול, טריפטופן וסרוטונין ש 90% ממנו מיוצר במעיים ולא במוח), חילוף חומרים, מערכת חיסון ומערכת העצבים.


מעי לא מאוזן קשור לכל דבר, החל מבעיות עיכול (נפיחות, גזים, עצירות), חרדה, דיכאון, בעיות עור (אקנה, אקזמה), דיכוי חיסוני שיביא לכל המחלות כרוניות והאוטואימוניות שאתם מכירים ולא מכירים. לא מומלץ להתעסק איתו


פרוביוטיקה הינה מונח כולל למיגוון רחב של כ 500 סוגי חיידקים וירוסים ופטריות  המכונים גם חיידקים ידידותיים המצויים במערכת העיכול ותפקידם הוא:

         א.  עוזרים לעיכול – הם מאפשרים ספיגה של מרכיבים תזונתיים שאינם מסוגלים לחדור את דופן המעי בעצמם.

 

  ב.  מגינים עלינו מפני זיהומים – עצם נוכחותם בדפנות המעיים, לא נותנים לרעלים, וירוסים, אמבות, טפילים, חיידקים פתוגניים (גורמי מחלות) להיכנס.

 

          ג. מחסנים אותנו מדלקות ואלרגיות – החיידקים הטובים חיים בדו קיום עם מערכת החיסון הם מגרים את הרקמות האלו, מספיק בכדי לשמור אותם בהיכון בכל זמן מבלי לעבור למצב של התגוננות.

החיים המודרנים מפירים את האיזון – לחץ, מתח, חומרים משמרים, חומרי הדברה, אלכוהול, קפה, כימיקלים פלואור וכלור, תרופות ובעיקר אנטיביוטיקה שתפקידם להרוג צורות חיים זעירות מחסלים במשך הזמן את החיידקים הטובים, בעוד החיידקים הפתוגניים מפתחים עמידות לאנטיביוטיקה ותרופות ועם הזמן משתלטים על המעיים ואז מגיעים למצב שנקרא ברפואה   דיסביוזה (עודף חיידקים רעים).

ואז קורים כמה דברים

        א. הגוף לא מסוגל לעכל מרכיבים תזונתיים חשובים ובמקומם נכנסים אליו כל סוגי הטפילים והרעלים שיש בפלנטה

        ב.  מערכת החיסון לא מפסיקה לעבוד ויורה לכל הכיוונים (מכאן מתחילות כל המחלות האוטואמיוניות) הגוף נחלש ומקבל אינסוף מחלות

        ג. הגוף חשוף לאלרגיות ודלקות.


איך לרפא ולשדרג את אוכלוסיית חיידקי המעיים ?


ראשית חשוב לציין שאוכלוסיית חיידקי המעיים מתחילה להתפתח עם הלידה ומושפעת מגורמים שונים ולעיתים גם מפתיעים)

·       לידה טבעית או בניתוח קיסרי

·       אם ינקתם וכמה זמן

·       איכות התזונה

·       עישון

·       סטרס במהלך היום

·       תרופות ובעיקר אנטיביוטיקה וסותרי חומצה

·       פעילות גופנית

·       איכות שינה לקויה


אבל לא משנה החוויות שעברתם וההחלטות שקיבלתם עד היום, ביכולתכם לשנות את הרכב אוכלוסיית המעיים כבר עכשיו, נסו לאמץ כמו שיותר טיפים שיעזרו לחיידקים הטובים במלחמתם  ויפה שעה אחת קודם.


1.     הוסיפו לתפריט היומי פרוביוטיקה – מאכלים שגדושים בחיילים הטובים שמייד משתפים פעולה עם החבר'ה הטובים במעיים במלחמה על האיזון המתבקש - מאכלים מותססים, כמו ירקות, מלפפונים, כרוב, יוגורט, קימצ'י, מיסו וקפיר המקור הטוב ביותר הם ירקות כבושים/מותססים בייתית.  (כל הטיפים ומתכונים לייצור עצמי


2.     הוסיפו לתפריט היומי פרה ביוטיקה – המזון של החיידקים הטובים, אלו הם סיבים תזונתיים שהמעיים לא יכולים לפרק, אך החיידקים הטובים כן – שום, בצל, צנון, כרישה, אספרגוס, ארטישוק, ברוקולי, עדשים וחומוס


3.     ותרו על מזון מעובד – מכילים דברים דוחים כמו חומרים כימיים, שומני טראנס חומרים משמרים, מזון מהונדס גנטית אשר משמיד את החיידקים הטובים


4.     הסירו את הסוכר מהתפריט, מהמטבח והמשפחה-  המזון העיקרי של החיידקים הרעים וגורם להם לשגשג ולנצח באיזון, אגב הסוכר גם לתאים סרטניים גורם לשגשוג, - מחמצן (מרעיל) כללי את כל הגוף ובעיקר את הכולסטרול, הסיבה העיקרית לעובדה שאנו מזדקנים חולים ומתים, מעורר ראשי לדלקת בכל הגוף – עייפות, כאבים, משקל עודף, שומנים בדם, אז מתוק כן (דבש, סילאן, אגבה, סטיביה, אריתרטול, מולסה, צימוקים, פירות טריים ויבשים) אבל סוכר לא


5.     צמצמו את השימוש באנטיבוטיקה, - אחת התרופות הנפוצות ביותר בשימוש-יתר - רוצחת חסרת הבחנה שמחסלת את הטובים עם הרעים (לצערינו היא הרבה יותר סובלנית לרעים שמפתחים עמידות אליה) אם לפעמים מתפתח זיהום חמור וחייבים אנטיביוטיקה אז נסו אנטיביוטיקה טבעית מצמחי מרפא אנטי בקטריאלים (הם נוטים להיות קשוחים יותר לרעים וסובלניים הרבה יותר לטובים) או קחו תוסף פרוביוטיקה. לדים שנוטלים אנטיביוטיקה בילדותם, סובלים הרבה מחלות בבגרותם, נשים יולדות ילדים, בריאים יותר, חכמים יותר ומצליחים יותר,  ספורטאים מתאוששים מכל פציעה הרבה יותר מהר והגוף עמיד בפני רוב האלרגיות והדלקות.


6.     הימנעו מתרופות נגד צרבת – מחסלת את מגוון החיידקים הטובים ומפחיתים יכולתם להתמודד מול הרעים, במקרים אקוטיים, התייעצו עם מטפל טבעי, ניתן להשיג פתרון טבעי לצרבת בקלות מאוד וללא תרופות


7.     הימנעו מגידולים מרוססים – מכילים חומרים כימיים שהשפעתם גרועה מהאנטיביוטיקה


8. הימנעו מכל מזון מהחי שהוא לא אורגני – בשר, עופות, מוצרי חלב וביצים לא אורגני מוזנים כמעט תמיד בכמויות גדולות מאוד של אנטיביוטיקה (כדי למנוע מהם לחלות ולהשמין לפני השחיטה) – אנטיביוטיקה זו מגיעה למעיים שלנו בדיוק כמו התרופות ופוגעת בפרוביוטיקה


9.  שלבו בתפריט  קטניות, (חומוס שעועית, עדשים, אפונה) יש בהם איכויות תזונתיות רבות והם עשירים בסיבים תזונתיים שמהווים מצע גידול למיקרוביום, חשוב לגוון ככל שניתן שגורם גם לגיוון החיידקים הטובים

10. אכלו תפוח עץ אחד ביום (הזן הפרוביוטי ביותר הוא הירוק החמוץ  "גרנ סמית"), בתפוח ממוצע יש כ 100 מליון חיידקים טובים ( 90% מהם בליבה מסביב לגרעינים), לכן חשוב לא לוותר על הליבה ולאכול את הכל חוץ מהגרעינים (רוב האנשים זורקים את הליבה ומאבדים 90% מהפרוביוטיקה), עוד טיפ חשוב לוודא שהתפוח אורגני, שכן כמות החומרים הרעים בלא אורגניים עולה על הטובים

11. כף חומץ תפוחים אורגני להוסיף לכל סלט - שדרוג פנומנלי לפרוביוטיקה 


12. אמצו את השיטה של צום לסירוגין, הוכח במחקרים רבים כמשפר מיקרוביום, אם קשה לכם 16:8, לפחות תתחילו 12 שעות ביממה לא לאכול

 עוד כמה טיפים  ל,חיזוק מערכת החיסון

 

אין באמור המלצה או התוויה רפואית, בכל מקרה חובה להיתייעץ עם רופא המטפל טיפים נוספים ומתכונים טבעיים, טעימים ובריאים לתמיכה בפרוביוטיקה, של אפרת נבון נטורופתית מוסמכת N.D, M.A, C.A, בעלת מרכז 'תרפא' לריפוי טבעי. 


בברכת בריאות איתנה,


אברהם מור קצב

נטורופת והרבליט קליני  ND MA CIH


מספר המוצרים בסל : 0
  1. קטלוג
  2. תוספי תזונה
  3. /
  4. פרוביוטיקה

DIGEST P-1000

DIGEST P-1000

  DIGEST P-1000-   תוסף התזונה האידיאלי להתמודדות ולטיפול בבעיות מערכת העיכול, מעי רגיז, הליקובקטור ודלקות (גסטריטיס, קולטיס, קרוהן ודיברטיקוליטיס)!

מערכת עיכול תקינה היא תנאי לאיכות חיים – ובעזרת דייג’סט פי 1000 ביכולתך לנהל אורח חיים נוח יותר, ללא כאבים ואי נעימויות הנגרמים במערכת העיכול עקב:
• הצטברות גזים
• צרבות חוזרות
• נפיחות חוזרת

להקל על הסבל עם דייג’סט פי 1000
הפורמולה הייחודית והעשירה של דייג’סט פי 1000 היא תוצר מחקר ופיתוח שבוצע על ידי מומחים בתחום מערכת העיכול – והיא תוכננה כך שתקל על הסימפטומים שחווים הסובלים מבעיות שונות בה בכלל – וחולי קרוהן בפרט. הפורמולה כוללת שילוב של הרכיבים היעילים בהתמודדות עם בעיות מערכת העיכול, וזאת בלי להכביד על פעולתה:

שרף מור
סוג שרף זה, אשר מופק ממספר מוגבל של זני עצים קטנים במזרח אפריקה, מוזכר אפילו בתנ”ך בהקשר ליכולות המרפאות שלו. כיום אנו יודעים כי צריכת השרף כאשר טופל בצורה נכונה מרגע היציאה שלו מהעץ הינה יעילה ביותר בטיפול בטפילי מעיים וזיהומיים אקוטיים.

שרף בוסווליה
שרף Boswellia (לְבוֹנָה) מופק מעץ הבוסווליה סרטה אשר תכונות המרפא שלו מתעדות ברפואה הסינית ואף בהיסטוריה של מקומות נבחרים במזרח התיכון. היכולות האנטי דלקתיות של שרף זה הופכות אותו לאידיאלי עבור אנשים המתמודדים עם מגוון רחב של דלקות ובעיקר אנשים המתמודדים עם דלקות מעיים כדוגמת קרוהן.

קומפלקס 10 זנים פרוביוטיים 10 ביליון
הודות לשילוב עשרה זנים שונים של פרוביוטיקה, דייג’סט פי 1000 מכניס לגופך עשרה מליארד חיידקים פעילים אשר יעזרו למערכת העיכול שלך להתגבר על הקשיים ובעיקר יחלישו בצורה משמעותית את התסמינים של דלקות מעיים וקרוהן.

קומפלקס 7 אנזימי עיכול כולל ברומליין בפנים
שילוב זה של אנזימי עיכול מכיל את שבעת האנזימים הנצרכים לפירוק וספיגה של מזון בגוף. חיזוק האנזימים בגוף מקל על מערכת העיכול ומשפר את תפקודה בצורה משמעותית.

תמצית שומר
צריכת שומר נמצאה במספר רב של מחקרים מדעיים כיעילה בהפחתת כאבי בטן אצל תינוקות ומבוגרים בכל גיל. ההשפעה המשמעותית ביותר של תמצית השומר על מערכת העיכול היא בהפחתת קשיי עיכול, גזים, פיהוקים ושיהוקים.

תמצית פאוניה
Paeonia lactiflora (אדמונית עשבונית) הוא שיח רב שנתי אשר גדל באסיה ואירופה – וסגולותיו הרפואיות תועדו הן ברפואה הסינית, הן ביוונית והן בזו המערבית. תמצית הפאוניה מסייעת להפרעות עיכול שונות ואף להתמודדות הגוף עם דלקות.

ליקוריץ 
השימוש בליקוריץ לצרכים רפואיים הינו נפוץ בכל רחבי העולם וידוע במיוחד באפקטיביות שלו מול דלקות בקיבה ובהפחתת תסמינים כגון ריפלוקס, צרבות, בחילות והצטברויות של גזים במערכת העיכול.

מחיר: 226
מחיר מבצע: 199

פרוביוטיקה 10

Operation Tag
פרוביוטיקה 10
פרוביוטיקה עוצמתית המכילה כמות אפקטיבית במיוחד של 50 ביליון חיידקים מ-10 זנים

50 קפסולות עם 50 מילארד חיידקים כל אחת
מחיר: 128
logo בניית אתרים