כאבי גרון

 

להבדיל מהתקררות שמלווה בכאבי ראש, נזלת שקופה, שיעול, חום שאינו גבוה והתעטשויות,

כאבי גרון שמקורם ב""רוח חמה"  (בקיץ ובאביב החשיפה קשורה למזג האוויר שמנשבות בו רוחות חמות, ואילו בסתיו המאוחר ובחורף החשיפה קשורה לרוח החמה שנושבת ממערכות החימום בבית או במשרד) תוביל לכאב או לדלקת גרון. הכאב מופיע די מהר ולעתים אף מלווה בחום שיכול להיות גבוה


אם אתם מרגישים את הגרון וחושבים שאתם עומדים להיות חולים, כמה טיפים מעולם הרפואה הטבעית שיכולים לסייע


1.  לכסות את הצוואר במעטפת קלה, צעיף או חולצות עם צווארון סיני. כשאזור העורף מכוסה, תיווצר חסימה לרוח שתמנע את כניסת מחולל המחלה פנימה


2. חליטת מנטה - המנטה היא בעלת אפקט מקרר התורם להקלת הכאב. יש מחקרים שהראו שמומלץ לצרוך חליטת מנטה גם להקלת צרידות, יובש וגירוי בגרון. 


3. שום טרי - האיכות החריפה שלו מסייעת לטפל בתחלואים הקשורים לגרון.

לאכול עד שתי שיני שום ליום , אם קשה לכם, אפשר לחתוך את שן השום לפיסות קטנטנות ולבלוע (כמו כל כדור לבליעה)  עם כוס חליטת מנטה או מים חמימים עם לימון סחוט.


4. דבש ובצל - הדבש (התרופה העתיקה בעולם) ידוע בתכונותיו האנטיביוטיות והוא מקל הן על תסמיני הדלקת והן על כאב הגרון. הבצל מציף את האנרגיה כלפי מעלה וכך מקל על הכאב.

משרים פרוסת בצל קצוצה בכף דבש, מחכים כשלוש שעות כדי שהבצל יגיר את נוזליו לדבש ונוטלים כפית מהמשרה ארבע פעמים ביום.

5. חומץ תפוחים - כל חומץ, ובעיקר חומץ תפוחים, מנקה את חלל הגרון, מציף את האנרגיה מעלה וכך תורם להקלת הכאב. מוהלים שתי כפות חומץ בכוס מים חמימים, מגרגרים בגרון במשך חצי דקה עד דקה ובולעים. ניתן לחזור על הפעולה כמה פעמים ביום.

 

6. שמן אורגנו - מחקרים קליניים רבים מהעשור האחרון הראו ששמן האורגנו יעיל נגד לא פחות מ־25 סוגי חיידקים, פטריות ונגיפים שונים, מכיל שני רכיבים פעילים בשם תימול וקרבקרול שנמצאו במחקרים כיעילים נגד סוגים שונים של מזהמים, ובהם חיידקים, נגיפים ופטריות.

מערבבים 2־5 טיפות שמן אורגנו עם כף חומץ תפוחים ומוהלים בכוס מים חמימים. מגרגרים במשך חצי דקה עד דקה. ניתן גם לבלוע את התמיסה.

 

7. מלח או סודה לשתיה

שניהם מכילים נתרן, התורם לניקוי ולחיטוי דרכי הנשימה והגרון ומסייע בפירוק הליחה ובהקלת הכאב.


מה עושים: מוהלים כפית מלח או כפית אבקת סודה בכוס מים חמימים, מגרגרים במשך חצי דקה עד דקה ויורקים  ניתן לחזור על הפעולה כמה פעמים ביום.


8. תוספי תזונה - להמרצת מערכת החיסון (לעזור לה בתפקיד שלה)   האכינצאה (Echinacea)  אנדרוגראפיס, סמבוק שחור, שרף מור, פרופוליס,   לנגין,   מור בלזם  ,   ZERO BACTER  

                          


 

ודבר הכי חשוב זה לחזק את מערכת החיסון בכדי לא לפגוש אף מחלה אחרת בקרוב, קבלו רק 5 טיפים, ככל שתיישמו את כולם מידי יום, מובטח לכם כיפת ברזל מכל גורמי המחלות

 


 בריאות ובשורות טובות


אברהם מור קצב
logo בניית אתרים