סרטן 


  המלצות מעשיות למתמודדים עם מחלת הסרטן, חשוב לעשות אותם בליווי איש מקצוע מוסמך ובכל מקרה לא כתחליף לתרופות של הרופא המטפל

הסרטן כמו כל מחלה כרונית אחרת, הוא לא גזירה או חוסר מזל, אלא הודעה מהגוף שהגיע הזמן לעבור להרגלי חיים נכונים.


אם חלילה חליתם, מומלץ במקביל לטיפול הרפואי לשים לב לדגשים הבאים:1. עבודה רגשית-נפשית, שינוי דפוסי חשיבה- השפעה דרמטית על מערכת החיסון . כשהמצב הנפשי לא במיטבו, מערכת החיסון לא במיטבה אוטומטית.

ישנם הרבה עדויות של אנשים שחלו בסרטן במצבים מתקדמים, קשים, עם גרורות, וכנגד כל הסיכויים החלימו לחלוטין.

ומה שרואים כחוט השני מבין כולם שנתנו דגש מאוד מרכזי לעבודה נפשית, עבודה רגשית, עבודה על הודיה, התבוננות, שמחה, סליחה למי שפגע בהם, הכרת הטוב, מחילה, ביטחון, אמונה, להתרחק מאנשים יוצרי מתח וגוזלי אנרגיה, לא לפחד ולהאמין שכל מה שקורה זה הודעה משמיים שצריך לשנות הרגלים,


אחד הכלים הכי חשובים הוא   דמיון מודרך: - ממש לדמיין את תאי ה-NK (יחידת המחסלים של מערכת החיסון) מחסלים את תאי הגידול. - קחו פסק זמן מהחיים, תעצמו עיניים, תדמיינו כאילו אתם ממש רואים את זה ויזואלית- "סרט קולנוע", אתם רואים את ה-NK שלכם נעים בכל אלפי העורקים ונימים, מגיעים לתא של גידול, נדבקים אליו, מזריקים לו חומר, התא הסרטני מתאבד באותו רגע, מת, אין יותר תא סרטני, לדמיין את זה עם כל כוחות הנפש. (כמה דקות לפחות 3 פעמים ביום) מחקרים הראו שאירועים בדמיון  מפעילים את אותם הנוירונים כמו אותם אירועים במציאות, אם מדמיינים שהגוף שלי עכשיו מחסל תאי סרטן, זה מפעיל את הנוירונים שיגרמו לזה לקרות.

 

מעבר למחקרים, הרבה מאלה שדיווחו על הריפוי ממצבים שהוגדרו ע"פ הרפואה- 'ללא ריפוי', העידו שזה מה שהם עשו, הם דמיינו את זה קורה! יש הרבה מאוד סיפורים כאלה, אחד הסיפורים  המתועדים קלינית, על ילד (בן 4) שהיה לו גידול במוח ועשו לו CT לפני ואחרי. ב-CT רואים במוח גידול גדול מאוד, הרופאים אמרו לאימא שהגידול גדול, אין גישה, זה גם יגרום לנזק מוחי בלתי הפיך, אי אפשר לנתח את הגידול הזה, והוא גדל כל הזמן.

 

האימא כמובן כמו כל אימא לא הסכימה לוותר, ועבדה עם הבן שלה על דמיון מודרך, אמרה לו לדמיין כל יום -בוקר, צהריים, ערב.

לימדה את בנה לדמיין שיש לו חללית שנעה סביב הראש שלו שיורה טילים אל הגידול והגידול מתפוצץ, הטיל פוגע בגידול והגידול מתפוצץ ונעלם. הילד דיבר אל הגידול- "גידול רע", "לך מפה",  "תמות", "אני לא רוצה אותך", "הנה אני יורה עליך עוד טילים ועוד טילים, אתה מתפוצץ עכשיו" - היה מדמיין את זה. היה חי את זה  ולאחר תקופה, של חודשיים, שלושה, עשו עוד CT – אין זכר לגידול!  בלי שום טיפול אחר. ממש כך. הרופאים קוראים לזה נס רפואי, בשבילנו עוד הוכחה שהדמיון עובד. אגב,  זה נכון לכל מחלה- כדאי לדמיין את הריפוי מהן גם לדלקת פרקים, קרוהן או אפילו מחלת מעיים (לדמיין את תאי מערכת החיסון שמתקנים את הרירית, מגיעים, משקמים אותה).

 

כמה שיותר שעות ביום להיות רגוע,  במקום לחוץ -  זה לא פשוט, אך מאוד מעשי וקריטי למערכת החיסון, לבריאות, למניעה וריפוי של כל מחלה, כיוון שהגוף מפנה את כל האנרגיה לנשוא הלחץ ולא מותיר משאבים למערכת החיסון, להלן   30 טיפים שיעזרו 

 


    2. ויטמין c,  גרם כל שעה


 3. ויטמין D  10,000 יחב"ל ביום

 

 4. אבץ  ומגנזיום, לחיזוק מערכת החיסון

 

 5. סידן אמורפי 8 כדורים ביום או חצי כפית סודה לשתייה בשייק (להוריד חומציות)

 

 6. גלוטתיון גרם ביום

 

 7. קוורציטין  2 גרם ביום

 

 8. אומגה 3 איכותי 4 גרם ביום

 

 9. כף שמן קוקוס איכותי ביום (מקור לאנרגיה לגוף שתאי הסרטן לא יכולים להשתמש בו)

 

 10. חליטה של תה ירוק עם לימון מגורד ליטר ביום

 


        11.  שינה טובה – תאי ה-NK עובדים טוב יותר בזמן שינה, לישון מוקדם הינו תנאי בסיסי לחוזקה של מערכת החיסון, לפחות 7 שעות בלילה, אם קשה לכם, קבלו את כל הטיפים מעולם הרפואה הטבעית שיסייעו לכם לישון טוב יותר

 

        12. סאונה-  תאי סרטן הרבה יותר רגישים לחום.

במיוחד מי שלוקח טיפולי כימותרפיה, אז כדאי מאוד לעשות סאונה- אם זה ביום הכימותרפיה או יום קודם, כדי שהכימותרפיה תפגוש תאים שכבר במצוקה, (החום מחליש אותם, הם מאוד רגישים לחום, ב-40-42 מעלות יש להם כבר מצוקה רצינית).

 

      13. פעילות גופנית 15 דקות ביום - תנאי בסיסי נוסף לחיזוק מערכת החיסון, מערכת העיכול, חילוף חומרים וניקוי רעלים ,  כמה, למה ואיךקראו עוד

 

       14. ניקוי רעלים –  הצטברות רעלים משבשת את ההתקשרות של מערכת החיסון עם שאר אברי הגוף ובכך נגרם שיבוש היכולת החיסונית להבדיל בין תאי הגוף לבין תאים זרים.  המטרה להפחית את החשיפה של הגוף לרעלים – כל הדרכים לעשות את זה נכון

 

        15. דגשים תזונתיים לתמיכה בריפוי

 •    טבעונות או כמעט טבעונות כדי להימנע מעומס רעלים שיש במזון מן החי.
 •   להפחית פחמימות ל 0 (להרעיב למוות את תאי הסרטן), לעבור לקטו צמחי
 •   מומלץ להתמקד במזון נוגד דלקת (תהליך דלקתי מעודד התפתחות גידולים ממאירים)
 •    צום לסירוגין –רמת הסוכר יורדת ותאי הסרטן מורעבים
 • פירות יער: כל פירות היער. ה-BERRIES למיניהם – מגדילים את מספר תאי NK
 •  פרוביוטיקהמונח כולל למיגוון רחב של כ 500 סוגי חיידקים המכונים גם חיידקים ידידותיים המצויים במערכת העיכול ותפקידם,
  א.  עוזרים לעיכול – הם מאפשרים ספיגה של מרכיבים תזונתיים שאינם מסוגלים לחדור את דופן המעי בעצמם
 • ב.  מגינים עלינו מפני זיהומים – עצם נוכחותם בדפנות המעיים, לא נותנים לרעלים, וירוסים, אמבות, טפילים, חיידקים פתוגניים (גורמי מחלות) להיכנס.
 • ג.  מחסנים אותנו מדלקות ואלרגיות – החיידקים הטובים חיים בדו קיום עם מערכת החיסון הם מגרים את הרקמות האלו, מספיק בכדי לשמור אותם בהיכון בכל זמן מבלי לעבור למצב של         התגוננות.       עוד מידע מעניין וחשוב על פרוביוטיקה


       תוספים לשילוב בהחלמה – הגדלת כמות ופעילות של תאי ה-NK

 •    ג'ל אלוורה לא מפוסטר: כמה שיותר, בלי מגבלה . נוגד סרטן, המון חומרים טובים.
 •     פטריות מרפא: הריישי,  שיטאקי, מייטאקי. לחיזוק המערכת ושיפור תפקוד ה-NK.
 •      מיץ עשב חיטה, המון כלורופיל, המון נוגדי חמצון מסוגים שונים.
 •    שום שחור: הגביר ייצור אנזימים הגורמים לאפופטוזיס בחולי סרטן.
 •    כורכום/כורכומין: מחקרים רבים הראו יעילות כנגד תאי סרטן.
 •     הל! (קרדמון בעברית) הראה במחקרים שיפור תפקוד של תאי ה-NK.

 

 

צמחי מרפא חיוניים למערכת חיסון חזקה:

 כורכום - הצמח הכי נחקר והטוב ביותר לטפל בדלקת וחיזוק מערכת החיסון - מומלץ מאוד להשתמש בו כל יום ובכל צורה (שורש טרי, תבלין או תוסף תזונה)


לבונה (בוזווליה)- נוגד דלקת, מוביל בסיוע דלקות מפרקים


אשווגנדה- נוגד דלקת ומוביל לחיזוק פיסי (ספורטאים וגיל מבוגר) וחיזוק נפשי (דכאון וחרדות)


אכינצאה- צמח מאד פופולרי שמכיל רכיבים נוגדי פרזיטים, וחיידקים. האכינצאה מטפלת בזיהומים, דלקות גרון, נזלות, שפעת, חולשה חיסונית, הליקובקטר פילורי, קנדידה, סינוסיטיס, פטריות ועוד. השימוש בה הוכח מחקרית כמסייע לחיטוי, מיגור זיהומים שונים, דלקות גרון, נזלות, שפעת ומצבי חולשה חיסונית.

 

 אסטרגלוס- זהו צמח עוצמתי ומאד פופולרי בסין (הם אפילו מוסיפים אותו לתבשילים לחיזוק)  לאסטרגלוס תכונות אנטי ויראליות ואנטי זיהומיות והוא משמש לטיפול בשפעת, הצטננות, שיעול, אסתמה, אלרגיות, ואף לעייפות, מצבי מתח וחולשה פיזית ונפשית.

 

קורנית (טימין)-  אתם וודאי מכירים אותו כתבלין (נהדר אגב כתוספת לאנטי פסטי!) הצמח עשיר בברזל, ויטמיני A ו C ויש בו סליצילט- זהו רכיב המדמה את פעולת האספירין. מחקרים מצאו את יעילותו בכל הקשור למערכת הנשימה וגם כנוגד חיידקים ווירוסים. הצמח משמש לטיפול בקלקולי קיבה, כאבי בטן, שיעול, התקררות, שפעת ואף יתר לחץ דם.

 

פרופוליס: מיוצר ע"י דבורים ובעל תכונות אנטי- בקטריאליות, אנטי-ויראליו, ואנטי-פטרייתיות ואנטי דלקתיות חזקות הוא משמש לטיפול בפצעים וזיהומים, מחזק את המערכת החיסונית, משפר את תפקוד מערכת הנשימה ולכן יעיל במצבים כמו ברונכיטיס ואסטמה. חוץ מחיזוק חיסוני הוא גם יעיל לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית, הפרעות במערכת העיכול, אלרגיות, בעיות גינקולוגיות, מחלות כבד, בעיות עור ובעיות פה וחניכיים.

 

 דרוסרה (טללית)-  צמח עדין ולכן מתאימה לטיפול גם בילדים. הדרוסרה מסייעת במקרים של דלקות ולמצבים עוויתיים של מערכת הנשימה. הדרוסרה מלחלחת (גורמת ללחות) ומרגיעה גירויים במערכת העיכול, הנשימה והשתן ובנוסף היא מכייחת (חשוב מאד לשיעול ליחתי). מחקרים הוכיחו את יעילותה לברונכיטיס, אסתמה, שיעול ושאר דלקות הקשורות למערכת הנשימה.

 

שן ארי: צמח הידוע בעיקר לשיקום הכבד וטיפול במחלות כבד כמו שחמת, כבד שומני, יתר כולסטרול וסילוק רעלים. רעלים המצטברים בגוף גורמים לחולשה חיסונית בין השאר ומכאן חשיבותו למערכת החיסון. שן ארי הינו נוגד דלקת, מסייע לטיפול באבנים בכיס המרה, מטפל בבעיות עור שונות, בעיות בדרכי השתן, קשיי עיכול וספיגה, עצירות, דלקת לבלב.

 

מורינגה - מחזקת את מערכת החיסון ומסייעת להתמודד עם זיהומים, פטריות, וירוסים וחיידקים. חוץ מזה שהיא גם מסייעת להורדת שומנים ורמת סוכר בדם, טיפול באנמיה, לחץ דם, כאבי שרירים ופרקים ואף נחשבת לאנטי אייג'ינג

 

 ג'ינסנג סיבירי- אחד הצמחים האהובים עלי כיוון שהוא כמו זריקת אנרגיה (וזה תמיד טוב!): חשוב לכל מי שסובל ממתח מתמשך, דיכאון, חולשה פיזית ונפשית, מערכת חיסון חלשה והוא אף מועיל במצבי סוכרת.

 

סרפד (urtica): הצמח המופלא הזה הוא כמו מולטי מינרל טבעי המחזק חיסונית ומטפל באלרגיות. הוא ידוע בסגולותיו לטיפול בדלקות בדרכי השתן, בצקות, ניקוי רעלים מהכבד ומהגוף, דלקות מעיים, ובעיות בעור כמו פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, סרפדת וכדומה.

 

זנגביל- ג'ינג'ר: שורש המוכר כמסייע למיגור דלקות, לוחם בחיידקים ושאר פתוגנים, מכייח ולכן טוב לשיעול ליחתי וגם מסייע בעיכול, כאבי בטן, בחילות, נפיחות בטנית ואף נוגד סרטן בגלל הרכיב הפעיל שלו הנקרא "ג'ינג'רול".

 

 יופרזיה: צמח שהוכח מחקרית כמסייע למצבים דלקתיים במערכת הנשימה וגם מחזק ומשקם ריריות, נוגד אלרגיות, מטפל בסינוסיטיס ובאף נוזל. זהו צמח עדין ולכן מתאים גם עבור ילדים.

 

 בוצין: מזה 2000 שנה כבר משמש הצמח לטיפול בשיעול, בעיות נשימה, כיוח ואלרגיה.

 

ליקוריץ (שוש קירח) – צמח מתקתק שנחשב לנוגד דלקות, לוחם בוירוסים, חיידקים ובזיהומים פטריתיים. חשוב  מאד להתמודדות עם מצבי מתח ועייפות, מוריד כולסטרול ולחץ דם, מטפל בטרשת עורקים ומשפר זרימת דם, מצוין לטיפול באולקוס, בעייות עור, הרפס ודלקות פרקים.

 


תוספי תזונה חיוניים למערכת חיסון חזקה:

בסיסייםויטמין D, אומגה 3, ויטמין Cקוורציטין ,   אימפרובין, מולטי כורכום

נוספים: HMC, בלזם, מרולה, עשב חיטה,  ריישי, לבונה, אשווגנדהN-VBN-PF-S,  אסטקסנטיןקוורציטיןפטריות כחכורכוםמורינגהליקוריץחומצה אלפא ליפואית,  קו אנזים Q10

 


 כל ההמלצות אינם מהווים תחליף ליעוץ רפואי שמתבסס על היסטוריה רפואית של המטופל

 

       משהו בכתוב אינו ברור, תמיד נשמח לסייע' בריאות ובשורות טובות


אברהם מור קצב

נטורופת והרבליסט קליני


logo בניית אתרים